Göz Altı Çukuru Nasıl Geçer?
13 Temmuz 2024

Göz Altı Çukuru Nasıl Geçer?

Göz Altı Çukuru Nasıl Geçer

Göz altı çukurları, birçok kişinin estetik kaygılarla şikâyet ettiği sorunlar arasında yer alır. Yaş ilerledikçe göz altı bölgesinde ortaya çıkan bu problemler, özellikle kadınlar tarafından daha fazla dikkate alınır. Genellikle 35-45 yaş aralığındaki bireylerde, göz etrafında 25 yaşındaki bir kişiden farklı olarak göz altı kırışıklıkları ve buna bağlı göz altı çukurları belirginleşir. Bazı kadınlarda göz altında çeşitli problemler kendini gösterir. Bu kişiler, daha genç görünmek istiyorlarsa göz çevresine ve göz altına özel bir özen göstermeleri gerekir. Bu makalede, göz altı çukurlarının nasıl geçebileceği konusunda sizi bilgilendirmek istiyoruz.

Göz Altı Çukuru Neden Oluşur?

Göz çevresindeki cilt, yüzün diğer bölgelerine göre farklı bir yapıya sahiptir. Yüzün diğer bölgelerine kıyasla göz altı kısmı daha hassastır. Göz altı çevresinde yağ bezeleri bulunmadığı için bu kısım oldukça kurudur. Göz çevresi, yapılan göz hareketleri, göz kırpmaları ve göz kısmalarından etkilenir. Kişiler, genç görünümlerinin daha uzun süre devam etmesini istiyorsa göz altı ve çevresini zararlı etkenlerden uzak tutmalıdır.


  • Göz sürekli olarak kısılıyorsa bu alışkanlık terk edilmelidir. Göz kısmak, göz çevresinde çukur oluşumuna neden olabilir.
  • Genellikle uzağı göremeyen kişiler gözlerini kısarlar. Siz de farkında olmadan gözlerinizi kısıyor olabilirsiniz. Bu alışkanlıktan vazgeçmek, göz altı çukuru oluşumunu engellemek için önemlidir. Eğer gözlerinizi kısmaktan vazgeçemiyorsanız, uzman bir hekime danışmanız yararlı olacaktır.

Göz Altı Çukuru Tedavisi Nasıl Yapılır?

Göz altı bölgesinde oluşan tüm problemlere genel olarak göz altı çukuru adı verilir. Fakat bu genel bir yanlış anlamadır. Beliren koyu halkalarla beraber göz altı bölgesinde yağ kaybından dolayı meydana gelen çukurlaşmalar çöküntü görünümüne yol açar. Göz altı çukuru nasıl geçer sorusuna yanıt olarak, göz yaşının aktığı kısımda meydana gelen çukurları ortadan kaldırmanın en etkili yolu dolgu maddeleri uygulamaktır. Göz altı çukurları tedavisinde göz altı ışık tedavisi, yani ışık dolgusu uygulanır. Göz altlarına ve göz çevresine dolgu maddesi olarak uygulanır. Göz altı çukurlarına enjekte edilecek 8 farklı amino asit maddesi, antioksidan maddeler, cildi koruyan yapı taşları olan hiyalüronik asit maddesi, vitaminler ve mineraller uygulanarak göz altı çukuru nasıl geçer sorusuna yanıt verilir. Göz altı çukurlarına uygulanan ışık dolgusu genellikle tek seans yeterlidir. Hastaların çok az bir kısmı tedaviden sonra rötuş gerektirebilir. Bu uygulamanın göz altı çukurlarında kalıcılık süresi 12 ay ile 18 ay arasında olup, tekrarlanmasıyla kalıcılığı artırılabilir.

Göz altı çukuru tedavisi, bireylerin daha genç ve dinamik bir görünüm kazanmasına yardımcı olabilir. Ancak bu tedavileri uygulamadan önce mutlaka bir uzman hekime danışmak önemlidir. Unutulmamalıdır ki, göz altı çukurları sadece estetik bir sorun değil, aynı zamanda genel sağlık durumunuzun da bir göstergesi olabilir.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Göz Altı Morluğu Nasıl Geçer?

Göz Altı Morluğu Nasıl Geçer?

Güncel

Göz Altı Neden Şişer?

Göz Altı Neden Şişer?