Göz Altı Kapatıcısı Çeşitleri
22 Haziran 2024

Göz Altı Kapatıcısı Çeşitleri

Göz Altı Kapatıcısı

Göz altı kapatıcısı, göz altındaki renk koyuluğunu yani morlukları gidermeye yardımcı olan ve sıkça tercih edilen kozmetik bir üründür. Hayatımızdaki düzensizlikler, yani uykusuzluk, stres ve yorgunluk gibi durumlar göz altındaki morlukların daha belirgin hale gelmesine yol açar. Erkekler için bu durum çok önemli olmayabilir, ancak kadınlar için bu görüntü can sıkıcı olabilir. Bu nedenle, göz altı kapatıcısı büyük bir kurtarıcıdır. Göz altındaki morlukları kapatarak yorgun ve solgun görünen yüzümüzü daha canlı göstermesine yardımcı olan göz altı kapatıcılarını kullanırken güvenli markaları tercih etmekte fayda vardır.

Renk Tonu Seçimi

Göz altı kapatıcısı kullanırken dikkat edilmesi gereken konulardan biri renk tonu seçimidir. Cilt tonundan farklı bir tonda kapatıcı kullanırsanız, olumsuzluğu ön plana çıkarmış olursunuz. Bu nedenle, önce cilt üzerinde ufak bir deneme yapmakta fayda vardır. Böylelikle daha güzel ve doğal bir görünüme sahip olursunuz.


  • Kalem Kapatıcı: Kalem kapatıcılar doğal bir görünüm sağlar ve özellikle göz çevresine uygulandığında morlukları yok eder. Aşırı koyu göz halkalarında öncelikle fondöten kullanılabilir.
  • Stik Kapatıcı: En koyu göz altı morluklarını kapatmak ve aydınlık vermek için ideal bir üründür. Fırça yardımıyla uygulanır ve göz altına iyice yedirmek gerekmektedir.
  • Krem Kapatıcı: Krem kapatıcı diğer kapatıcılara göre daha etkilidir. Göz altındaki en koyu halkaları bile kolaylıkla yok eder. Doğal bir görünüm verir ve kullanımı kolaydır.
  • Tüp Kapatıcı: Daha çok ileri yaştaki kadınların kullanmayı tercih ettiği bir kapatıcı türüdür. Kuru ciltler için uygundur ve kullanımı basittir.

Göz Altı Kapatıcısı Kullanım İpuçları

Göz altı kapatıcısını kullanmadan önce mutlaka nemlendirici sürülmesi önerilir. Ayrıca kapatıcı, içten dışa doğru sürülmelidir. Kapatıcı sürmenin bir diğer püf noktası ise uygulamanın fırça veya süngerle gerçekleştirilip, üstüne fondöten kullanılmasıdır. Bu işlem kalıcılığı artırır.

Göz altı kapatıcısı seçerken ve kullanırken dikkat edilmesi gereken diğer noktalar arasında ürünün formülasyonu ve cilt tipi uyumu da bulunmaktadır. Örneğin, hassas ciltler için hipoalerjenik ürünler tercih edilmelidir. Aynı şekilde, gün boyunca tazelik ve kalıcılık sağlamak için suya dayanıklı kapatıcılar da tercih edilebilir.

Sonuç olarak, göz altı kapatıcısı, doğru ürün ve tekniklerle kullanıldığında, yorgun ve solgun görünen yüzlerin canlanmasına büyük katkı sağlar. Kozmetik ürünler arasında önemli bir yere sahip olan göz altı kapatıcıları, günlük makyaj rutinlerinin vazgeçilmez bir parçasıdır.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Gülünce Göz Altı Torbaları

Gülünce Göz Altı Torbaları

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Göz Altı Kırışıklıkları İçin Maske

Göz Altı Kırışıklıkları İçin Maske

Göz Altı Torbalarına Ne İyi Gelir?

Göz Altı Torbalarına Ne İyi Gelir?

Göz Altı Çukurları Tedavisi

Göz Altı Çukurları Tedavisi

Sağ Göz Altı Seğirmesi Nedenleri?

Sağ Göz Altı Seğirmesi Nedenleri?

Göz Altı Kırışıklıkları İçin Egzersiz

Göz Altı Kırışıklıkları İçin Egzersiz