Göz Altı Estetiği Nedir ve Nasıl Yapılır?
12 Temmuz 2024

Göz Altı Estetiği Nedir ve Nasıl Yapılır?

Göz Altı Estetiği

Yüzün en önemli kısımlarından biri olan gözler, hem güzelliği ön plana çıkaran hem de kişinin yüzündeki pozitif ifadeyi belirginleştiren organlardır. Göz altı estetiği, yılların getirdiği yaşlanma belirtileri ile ortaya çıkabileceği gibi, kişinin genetiği ile de yakından alakalıdır. 20'li yaşlardan itibaren cilt elastikiyetini kaybetmeye başladıkça, yaşlanmanın ilk belirtileri göz çevresi ve göz altlarında görülmeye başlar. Yüzü bir bütün olarak düşündüğümüzde, göz altı bölgesinde meydana gelen sarkma, torbalanma ve kırışıklıklar tüm yüzü etkileyerek yorgun ve mutsuz bir ifade yaratabilir. Günümüzde teknolojinin ve estetik cerrahinin son derece ilerlemiş olması, göz altı estetiği için de yeni bir soluk getirmiştir. Kendinizi işin ehli, tecrübeli bir doktora teslim ettiğinizde, göz altı estetiği ile yeniden şekillenmiş muhteşem bakışlara sahip olmanız için hiçbir sebep yoktur. Ayrıca göz altı estetiği, son derece hızlı, kolay, güvenilir ve sonuçları bakımından da tatmin edicidir.

Göz Altı Estetiği Nedir, Nasıl Yapılır?

Göz altı estetiği, göz altı torbalanmaları, kırışıklıklar ve yorgun ifadenin giderilmesi için uygulanan en etkili cerrahi yöntemdir. Göz altı estetiği için cerrahi yöntem ya da ameliyat kelimeleri gözünüzü korkutmasın çünkü bu işlem, hastanede uzun süreli yatış gerektiren ve günlük hayatınızı aksatacak bir uygulama değildir. Göz altı estetiği, ortalama olarak 1-2 saat kadar süren ve alt kirpik dibine kesi yapılarak iz bırakmadan gerçekleştirilen bir estetik operasyondur. Estetik amaçlı kesiler kirpik dibine yapıldığından dolayı, göz altı estetiği olduğunuz kesinlikle anlaşılmaz. Acılı ya da ağrılı bir operasyon değildir. Göz altı estetiği, lokal anestezi ile yapılmaktadır. Operasyon bitip gerekli kontroller yapıldıktan sonra, hasta aynı gün taburcu edilmektedir. Göz altı estetiği sonuçları ise operasyonun hemen ardından gözle görülür bir şekilde kendini belli etmektedir. Doktorunuz operasyon öncesi göz bölgenizi fotoğraflayacağı için işlem bittikten sonra aradaki farkı hemen görebilirsiniz.

Gözler, yüzdeki en hassas bölge olduğundan dolayı, işlem sonrası gözlerinize soğuk kompres uygulaması yapılarak şişme ve morarma önlenmektedir. Yine de çok hassas gözleriniz varsa, çok da belirgin olmayan şişlik ve morluklar gözünüzü korkutmasın. Zaten kısa bir süre içerisinde hemen iyileşecektir. Operasyonun bitiminden itibaren bir hafta sonra dikişleriniz alınır. Göz altı estetiği sonuçları bakımından da kalıcı bir işlem olup, belli süreler sonunda tekrarlanmaya ihtiyaç duyulmaz. Operasyon sonrası gözleriniz kalkarak daha genç, daha dinç ve net bir ifadeye kavuşursunuz.

Operasyon sonrası dikkat etmeniz gereken en önemli şey, ilk bir yıl içerisinde güneşin zararlı ışınlarından korunarak güneş ışınlarına maruz kalmamak olmalıdır. Göz altı estetiği, göz altındaki fazla cilt dokusunun da alınmasını sağladığından dolayı sarkmalar ve derin çizgiler kaybolarak daha elastik, daha canlı ve daha genç bir ifadeye kavuşmanızı sağlar. Estetik kusurlardan arınmış bir göz altı ve göz çevresi, kesinlikle kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Göz Altı Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Göz altı estetiği sonrasında dikkat edilmesi gereken birkaç önemli nokta bulunmaktadır:

  • İlk bir yıl boyunca güneşin zararlı ışınlarından korunmak
  • Soğuk kompres uygulaması yaparak şişme ve morarmayı önlemek
  • Doktorunuzun verdiği talimatlara uymak
  • Gözlerinizi aşırı zorlayacak aktivitelerden kaçınmak
  • Göz çevresini temiz ve hijyenik tutmak

Bu önlemleri dikkate alarak, göz altı estetiği sonrası iyileşme sürecinizi hızlandırabilir ve daha sağlıklı sonuçlar elde edebilirsiniz. Göz altı estetiği, estetik cerrahinin sunduğu modern olanaklarla, daha genç ve dinç bir görünüme kavuşmanızı sağlar.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Genç Yaşta Göz Altı Torbaları Nedenleri?

Genç Yaşta Göz Altı Torbaları Nedenleri?

Göz Altı Neden Şişer?

Göz Altı Neden Şişer?

Bebeklerde Göz Altı Çökmesi Belirtileri ve Tedavisi

Bebeklerde Göz Altı Çökmesi Belirtileri ve Tedavisi

Göz Altı Şişlikleri Nedenleri Nelerdir?

Göz Altı Şişlikleri Nedenleri Nelerdir?

Göz Altı Damarları Nasıl Geçer?

Göz Altı Damarları Nasıl Geçer?