Göz Altı Işık Dolgusu Gözaltı Işık Dolgusu Uygulaması
07 Temmuz 2024

Göz Altı Işık Dolgusu Gözaltı Işık Dolgusu Uygulaması

Göz Altı Işık Dolgusu

Göz altı ışık dolgusu, sık karşılaşılan şikâyetler arasında yer alan göz altı kırışıklıklarının giderilmesi için birçok tedavi yöntemi sunmaktadır. Özellikle modern tıp ve estetik uygulamalar içerisinde kullanılan bazı yöntemler sayesinde bu bölgede bulunan kırışıklıkların ve diğer sorunların etkili bir şekilde tedavi edildiği belirtilmektedir. Günümüzde uygulanan özel yöntemler ve teknikler sayesinde göz altı problemlerinin çözüldüğü belirtilirken; bu işlemler arasında göz altı ışık dolgusu da önemli bir yer tutmaktadır. Genellikle ileri yaşlarda gözlenen bu şikâyetlerin, günümüzde 30'lu yaşlardan itibaren de görülebildiği ifade edilmektedir. Hem erkeklerin hem de kadınların başlıca estetik kaygıları arasında yer alırken; kırışıklığın yanında şişlik, morluk gibi problemlerin de görüldüğü açıklanmaktadır. Yapılan uygulamalar ile tek seansta göz altı ışık dolgusu ile bu problemlerin ortadan kaldırıldığı gözlemlenmektedir.

Göz Altı Işık Dolgusu Ne İçin Kullanılır

  • Kırışıklıklar, görünüm açısından oldukça rahatsız edici bir problemdir.
  • Özellikle yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkarken; bununla birlikte göz altı torbası gibi problemlere de neden olabilmektedir.
  • Bazı kişilerde kullanılan alkol tüketiminin fazla olması sebebiyle ortaya çıktığı belirtilirken, bazı kişilerde ise alerjik reaksiyonlar, yanlış yatış pozisyonu, uyku problemleri gibi nedenlerden kaynaklanabilir.
  • Ayrıca strese bağlı sebeplerden dolayı göz altı kırışıklıklarının ve torbalarının arttığı belirtilmektedir.
  • Göz altı kırışıklıkları, gözaltında bulunan kemik yapısının ince olmasından dolayı meydana gelirken; bu bölgede bulunan hareketsizlik ve ölü hücrelerin birikmesiyle de çoğalabilmektedir.
  • Bu sorunların giderilmesi için göz altı ışık dolgusu uygulanır.

Göz Altı Işık Dolgusu İçeriği

Uygulanan bu yeni yöntem ile içerdiği hyaluronik asit sayesinde göz altına verilen maddenin homojen yayılma etkisi ile kırışıklıkların giderildiği belirtilmektedir. Uygulama, çok ince iğnelerle gerçekleştirilirken; enjekte edilmesiyle tedavi sağlanır. Göz altı ışık dolgusu sayesinde gözaltında bulunan torbalanma, göz altı ve yanak arasında bulunan olukların giderilmesi sağlanır. Göz altı ışık dolgusu içeriğinde provitamin, antioksidan, vitamin, aminoasit, protein gibi bileşenler bulunurken; bu uygulama sayesinde bu bölgede bulunan çizgilerin giderildiği belirtilmektedir. Özellikle bu bölgede bulunan halka ve çöküntülerin giderilmesinde hyaluronik asit oldukça faydalıdır. Ayrıca içerdiği polivitamin sayesinde bu bölgede bulunan ölü hücrelerin giderilmesine fayda sağlarken, yeni hücrelerin oluşumuna da katkı sağlar. Uygulanan teknikler ile inanılmaz değişiklikler sağlanır.

Göz Altı Işık Dolgusu Uygulaması

Yapılan bu uygulamanın seanslar halinde gerçekleştirildiği belirtilirken; genellikle ilk seansta inanılmaz sonuçlar elde edildiği ifade edilmektedir. Bazı kişilerde bulunan göz altı kırışıklığı ve torbalarının ileri seviyede olması sebebiyle 2 seans halinde uygulandığı da belirtilirken; daha az olan problemlerde tek seansta bile gözle görülür farklar yaşanabilir. Cildin yapılandırılmasına fayda sağlayan aminoasit, antioksidan, vitaminler ile içerdiği lidokain maddesinin göz altı deri tabakasında uygulanması sayesinde su tutumunu artırarak cildin hidrasyonunu düzenli hale getirir. Yapılan göz altı ışık dolgusu kemik üzerine uygulanır. Uygulama esnasında ışık dolgusunun yavaş yavaş verilmesi son derece önemlidir. Ayrıca dolgu içeriğinde bulunan lokal anestezik madde sebebiyle yapılması esnasında kişi ağrı hissetmez. Bu bölümde şişme ve morarma olmaması için göz altı kanül ile uygulanır. Bu sebepten dolayı bu uygulama sonrasında herhangi bir şişlik veya morarma yaşanmaz. Göz çevresine verilen hyaluronik asidin bu bölgede kalıcı olması sağlanarak gözaltında bulunan kaz ayağı oluşumunun giderilmesi sağlanır. Yapılan uygulamanın iki yıldan fazla etki ettiği belirtilirken; septum ismi verilen madde sayesinde konumunu muhafaza eder. Septum ile bu bölümde bulunan yağ torbalarının giderilmesi ile inanılmaz bir etki oluşturulur.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Göz Altı Kararması Nasıl Geçer?

Göz Altı Kararması Nasıl Geçer?

Göz Altı Morluğu Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Göz Altı Morluğu Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Genetik Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

Genetik Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

Göz Altı Çökmesi İçin Egzersiz Nelerdir?

Göz Altı Çökmesi İçin Egzersiz Nelerdir?

Göz Altı Morlukları Belirtileri ve Tedavisi

Göz Altı Morlukları Belirtileri ve Tedavisi