Göz Altı Çökmesi Suna Dumankaya
20 Temmuz 2024

Göz Altı Çökmesi Suna Dumankaya

Göz Altı Çökmesi ve Suna Dumankaya'nın Önerileri

Hemen her yaş grubundaki kadınlar, daha genç ve daha güzel bir göz çevresine sahip olmayı arzu ederler. Göz çevresi, yüz bölgesinin en ince ve hassas kısmıdır. Çünkü göz çevresi, ufak bir mimik hareketiyle bile örneğin; kızgınlık, sevinç ve sağlık durumumuzu hatta geçen yılların izlerini yansıtır. Bunun dışında çevresel faktörler de göz çevresinde çökme oluşumunda etkili olan unsurlardır. Göz çevresinin derisi özellikle çok ince bir yapıya sahiptir ve yağ salgı bezlerinin bu bölgede bulunmaması sebebiyle vücudun en hassas bölgesidir. İnsanlar sık sık mimik yaptıkları için göz çevresi oldukça fazla hareket eder; her insan gün içinde yaklaşık 14.000 defa göz kırpma hareketi yapar. Göz çökmesinin en yaygın nedenleri arasında aşırı makyaj yapılması ve makyajın temizlenmesi için kullanılan malzemeler sebebiyle göz altlarının yıpranması bulunmaktadır. Oldukça ince ve narin bir yapıya sahip olan göz altı çevresinde kılcal damarlar, çökmeler ve göz altı torbaları şeklinde belirginleşebilir. Göz altı çökmesinin başlıca sebeplerinden biri de uykusuzluktur. Suna Dumankaya'nın göz altı çökmesi için önerdiği bitkisel karışımlar, özellikle çökmelere ve torbalanmalara karşı oldukça faydalıdır.

Suna Dumankaya’nın Göz Altı Çökmesi İçin Önerdiği Karışımlar

Öncelikle bir tencerenin içerisine 300 gram süt koyun ve üzerine bir bağ maydanoz ilave edin. Ardından ocağın altını orta dereceli ateşe getirin ve maydanoz içerisinde pişip, süt yarıya geldiği vakit süzgeç yardımıyla süzün. Daha sonra süzdüğünüz karışımın içerisine 1 tatlı kaşığı bal ilave ederek tatlandırın. Suna Dumankaya'nın göz altı çökmesi için önerdiği bu karışımdan gün içinde 5 defa birer çorba kaşığı için.

Göz altı çökmesi için Suna Dumankaya'nın başka bir önerisi de şu şekildedir:

  • Bir adet patatesi rendeleyin ve suyunu tülbentle süzün.
  • Ardından patates suyunun içerisine 1 tatlı kaşığı kahve ve 1 tatlı kaşığı badem yağı ilave edin ve tülbent arasında bekletin.
  • Bekleyen tülbenti hazırladığınız normal çayın içerisine batırdıktan sonra göz altı çevresine kompres şeklinde uygulayın.

Ekstra Bilgiler ve Öneriler

Göz altı çökmesi ve torbalanmaları önlemek için aşağıdaki önerilere de dikkat edebilirsiniz:

  • Yeterli ve kaliteli uyku almaya özen gösterin.
  • Bol su tüketerek vücudunuzu nemli tutun.
  • Aşırı tuz tüketiminden kaçının ve dengeli beslenmeye özen gösterin.
  • Göz altı bölgesine nazik davranarak, sert hareketlerden kaçının.
  • Düzenli olarak güneş kremi kullanarak cildinizi güneşin zararlı etkilerinden koruyun.
Tüm bu öneriler, göz altı çökmesi ve torbalanmaları azaltmak için etkili yöntemler sunar. Düzenli ve doğru bakımla daha sağlıklı ve genç bir göz çevresine sahip olabilirsiniz.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

soru

sevgi

30 Nisan 2024 Salı

Goz alti cokmeleri oluyor ne yapabilirim

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Çintar

Merhabalar, Göz Altı çökmeleri yoğun, yorgun, beslenme düzensizliği ve stresli bir hayat şartları meydana getirir. Önlem olarak göz altı kürleri ve protein ağırlıklı beslenmeniz göz altı çökmelerine iyi gelecektir. Geçmiş olsun.

2. Cevap
cevap

Mustafa İlbey

Göz altı çökmeleri için bol bol protein ağırlıklı beslenmeniz gerekmektedir. Bunun yanı sıra farklı kürler yaparak deri üstünden de kürleri uygulayarak gözlerinizi besleyebilirsiniz. Bu işlemlere düzenli olarak devam etmeniz son derece büyük faydalar göstermektedir.

soru

İpek

08 Nisan 2024 Pazartesi

Merhabalar benim erkek arkadaşımın göz altında çukurlar oluşuyor bnun için ne yapmalıyız

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Balım

Merhaba İpek hanım bunun için bitkisel yöntemler uygulayabilirsiniz. Öncelikle bir tencerenin içerisine üçyüz gram süt koyunuz ve üzerine bir bağ maydonoz ilave ediniz orta dereceli ateşte maydonoz içinde ezilip süt yarıya gelince bir süzgeç yardımı ile süzüp daha sonra içine bir tatlı kaşığı bal koyarak günde beş defa tüketebilir.

2. Cevap
cevap

Mehre

Merhaba, tamamen yapısal olarak ortaya çıkan bu durumlar bazen kötü görüntülere neden olabilmektedir. Ancak zayıf olan insanlarda bu çukurlar daha fazla belli ettiği için ciddi anlamda estetik sorunlara neden olmaktadır. Bu nedenle bol bol sağlıklı beslenerek kilo almaya çalışabilirsiniz.

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni