Göz Altı Çukurları İçin Bitkisel Çözüm
12 Temmuz 2024

Göz Altı Çukurları İçin Bitkisel Çözüm


İnsanoğlu eski çağlardan beri hastalıklarına karşı tedavi yöntemleri aramış ve hastalıkların tedavisi için doğada yetişmekte olan bitkilere başvurmuştur. Bitkilerin içerisinde bulunan güçlü maddeler insan vücuduna etki ederek her türlü virüsün, bakterinin ve mikrobun önüne geçerek sağlıklı bir yaşam sürdürmemize yardımcı olur. Göz altı kısımlarında oluşabilecek çukurlar için de birtakım bitkisel tedavi yöntemleri bulunmaktadır. İçerisinde onarıcı ve yenileyici maddeler bulunan bazı bitkiler bu tür sorunların hızlı bir şekilde ortadan kalkmasına yardımcı olur.

Sarımsak

Sarımsağın insan vücuduna karşı sağlamış olduğu faydalar doktorlar tarafından onaylanmıştır. Sarımsağın içinde bulunan güçlü maddeler, vücutta meydana gelmiş olan her türlü hastalığın şifasını vermektedir. Kanser ve kalp hastalıklarına karşı harika bir fayda sağlayan sarımsak sindirim sisteminin iyi bir şekilde çalışmasına da yardımcı olur. Bunun yanı sıra bakteri ve mikroplara karşı etkin bir savaş başlatarak hastalıkların hızlı bir şekilde tedavisine yardımcı olur. Göz altında oluşan çukurların kaybolmasına da yardımcı olan bu bitki, ciltte meydana gelmiş olan her türlü rahatsızlığın hızlı bir şekilde geçmesine fayda sağlar. Sarımsağın iyi bir şekilde ezilip göz altında oluşmuş olan çukurlara konularak bekletilmesi, birkaç gün içerisinde çukurların geçmesine fayda sağlayacaktır. Bu uygulamanın bir hafta boyunca günde bir kere yapılması rahatsızlığın ortadan kalkmasına etkili olacaktır.

Bal ve Kahve

Göz altı çukurları için bitkisel çözüm yöntemleri arasında bulunan bal ve kahve karışımı birçok cilt sorununun tedavisi için kullanabilmektedir. Yüz cildinde meydana gelmiş olan sivilcelerin kaybolmasına yardımcı olan bu karışım ayrıca siyah nokta oluşumuna da engel olur. Bunun yanı sıra sivilcelerin yüz cildinde oluşturmuş olduğu izlerin kaybolmasına yardımcı olur. Yüz cildinde bulunan gözeneklerin hava almasına da fayda sağlayan bu karışım, cildin pürüzsüz ve parlak bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Bunun yanı sıra cildin gergin bir yapı kazanmasına fayda sağlar ve yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırır. Göz altında meydana gelen çukurların kaybolması için de mükemmel bir bitkisel tedavi yöntemidir. Meydana gelmiş olan çukurların tedavisi yaparak güzel bir görünüm elde etmek için oldukça faydalıdır. Kahvenin iyi bir şekilde ezildikten sonra bal ile karıştırılması ve göz çukuru oluşmuş olan bölgeye sürülmesi gereklidir. Bu uygulamanın beş gün boyunca günde iki kere yapılması rahatsızlığın hızlı bir şekilde ortadan kalkmasına fayda sağlar.

Salatalık

Salatalarda sıklıkla kullanılan salatalık, içerisinde bulunan cilde faydalı maddeler sayesinde, özellikle bayanların vazgeçilmez cilt ilaçlarından biri haline gelmiştir. Salatalığın kabuğunun kesilip göz çukuru oluşmuş olan bölgeye konularak yarım saat bekletilmesi rahatsızlığın bir hafta içerisinde ortadan kalkmasına fayda sağlayacaktır. Bu uygulamanın bir hafta boyunca günde bir kere yapılması oldukça etkili olacaktır.

Ekstra Bilgiler ve Öneriler

Göz altı çukurlarını azaltmak için bu bitkisel çözümlerin yanı sıra, aşağıdaki önerilere de dikkat etmek önemlidir:

  • Yeterli miktarda uyumak ve düzenli uyku alışkanlıkları edinmek.
  • Bol su içmek ve vücudu nemli tutmak.
  • Sağlıklı ve dengeli beslenmek, özellikle C ve K vitamini açısından zengin gıdalar tüketmek.
  • Sigara ve alkol tüketiminden kaçınmak.
  • Göz çevresine düzenli olarak nemlendirici kremler uygulamak.

Bu önerilerle birlikte bitkisel çözümleri uygulayarak, göz altı çukurlarının görünümünü azaltabilir ve daha sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

soru

Merve

29 Nisan 2024 Pazartesi

Sarmısagı denedim cok yaktı normalmı nekadar kalması gerekıyor

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Merhaba Merve Hanım,

Sarmısağın yakıcı etkisi bazı ciltlerde daha fazla olabilir. Bu durumda sarmısağı cildinizde fazla uzun tutmak tahrişe neden olabilir. Genellikle 10-15 dakika yeterli olur ancak cildinizde fazla yanma hissi yaşadığınızda hemen yıkayıp durulamanızda fayda var. Cildiniz hassassa daha kısa sürede de uygulamış olabilirsiniz. Eğer sorun devam ederse bir uzmana danışmanızı tavsiye ederim.

Sevgilerle,

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Göz Altı Kırışıklıklarına Ne İyi Gelir?

Göz Altı Kırışıklıklarına Ne İyi Gelir?

Göz Altı Morluklarına Ne İyi Gelir?

Göz Altı Morluklarına Ne İyi Gelir?

Genetik Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

Genetik Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

Göz Altı Kapatıcısı Çeşitleri

Göz Altı Kapatıcısı Çeşitleri

Göz Altı Morlukları Lazer Tedavisi

Göz Altı Morlukları Lazer Tedavisi

Güncel

Genç Yaşta Göz Altı Torbaları Nedenleri?

Genç Yaşta Göz Altı Torbaları Nedenleri?

Güncel

Göz Altı Kuruluğu Sebepleri

Göz Altı Kuruluğu Sebepleri