Göz Altı Beyazlatıcı Pirinç Kürü Nasıl Uygulanır?
06 Temmuz 2024

Göz Altı Beyazlatıcı Pirinç Kürü Nasıl Uygulanır?

Göz Altı Beyazlatıcı

Göz altı morlukları, günümüz insanının sıkça karşılaştığı sorunlardan biridir. Bu morluklar; bilgisayar başında uzun süre kalmak, yetersiz uyku, yorgunluk, yaşlanma, genetik yatkınlık, göz kemiğinin çukur yapısı ve uyuşturucu maddelerin kullanımı gibi çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir. Bu gibi durumlarda, göz altı beyazlatıcı kullanmak gerekebilir.

Göz Altı Beyazlatıcılar Nelerdir?

Göz altı beyazlatıcılar, çeşitli doğal ve kozmetik ürünlerden oluşur. Bu ürünler, göz altı morluklarının ve kararmalarının giderilmesine yardımcı olur.

Pirinç Kürü

Pirinç kürü, göz altı beyazlatmak için uzun zamandır bilinen ve kullanılan bir yöntemdir. Bu kür, cildin diğer bölgelerine de maske şeklinde uygulanarak cilt renginin açılmasını sağlar. Uzak Asya'da yaygın olarak uygulanan bu yöntem, cilt yüzeyindeki yara izleri ve diğer sorunların ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Pirinç, yüksek oranda E vitamini, B1, B2, kalsiyum, fosfor, magnezyum, potasyum ve sodyum içerir. Bu bileşenler, cildin daha esnek olmasına, göz altı kararmalarının önlenmesine, kırışıklıkların giderilmesine ve cildin temizlenerek lekelerden kurtulmasına yardımcı olur.

Pirinç Kürü Nasıl Uygulanır?

Öncelikle bir tahta kaşık pirinç iyice ezilir ve un haline getirilir. Bu pirinç tozunun içine süt eklenerek kulak yumuşaklığı kıvamına gelene kadar hamur yapılır ve yoğrulur. Bu hamur, göz altı kararmalarının üzerine sürülür ve yarım saat bekletilir. Haftada iki defa yapılan bu uygulama, bir ay sonra sonuçlar vermeye başlar.

Yumurta Beyazı Kürü

Yumurta akı, cildin gözeneklerine derinlemesine etki ederek gözeneklerin küçülmesini sağlar. Böylece kararmaya yol açan kılcal damarların daralması sağlanır ve göz altlarında beyazlama meydana gelir. Aynı zamanda, göz çevresi kırışıklıklarının giderilmesine de yardımcı olur.

Yumurta Beyazı Kürü Nasıl Uygulanır?

Bir yumurta beyazının üzerine E vitamini kapsülünü dökün. 1 çay kaşığı bal ekleyerek üç malzemeyi karıştırın. Bu karışımı parmak ucu ile göz altlarına ve çevresine sürün ve 5 dakika bekledikten sonra temiz su ile yıkayın.

Ekstra Bilgiler

Göz altı beyazlatıcı kullanma ihtiyacı olan kişiler, genellikle göz altı morluklarından şikayetçidir. Göz altı kararmalarının beyazlatılabilmesi için yapılması gereken diğer bir şey de güneş ışınlarından uzak durmaktır. Dik gelen güneş ışınlarının hücreler üzerinde olumsuz etkisi, tüm bilimsel otoriteler tarafından kabul görmüştür.

Göz altı beyazlatıcı ürünler kullanmanın yanı sıra, düzenli uyku, yeterli su tüketimi ve sağlıklı beslenme de göz altı morluklarının önlenmesine yardımcı olabilir.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

soru

Öncel

18 Mayıs 2024 Cumartesi

Merhaba benim de gözaltım da koyu halkalar var bir çok maske denedim ama olmadı. Sanırım bazı gözaltı morlukları genetik çünkü annemde de var. Hatta kız kardeşimde de bir erkek olarak rahatsız oluyorum Pirinç maskesini duydum ancak göz çevresine sürülebildiğini bilmiyordum. Göz altı hassas olduğu için Pirinç kürü zarar vermez mi

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Oğuzata

Merhaba öncel bey eğer çok fazla uygulamazsanız pirinç suyunun çok zararı olmayacaktır. Bitkisel maskeler göz altı morluklarınızda işe yaramadı ise göz altı kremi kullanabilirsiniz. Kozmetik dükkanlarında satılır bu ürünler. Hala geçmedi ise bir dermatoloğa görünseniz sizin için iyi günler

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Göz Altı Morluğu Nasıl Geçer?

Göz Altı Morluğu Nasıl Geçer?

Haber Bülteni

Güncel

Göz Altı Torbaları Nasıl Geçer?

Göz Altı Torbaları Nasıl Geçer?

Güncel

Göz Altı Estetiği Nedir ve Nasıl Yapılır?

Göz Altı Estetiği Nedir ve Nasıl Yapılır?