Göz Altı Kırışıklıkları İçin Egzersiz
11 Temmuz 2024

Göz Altı Kırışıklıkları İçin Egzersiz


Göz altı kırışıklıkları, birçok kişinin estetik kaygıları arasında yer almaktadır. Bu kırışıklıklar genellikle yaşa bağlı olarak ortaya çıkmakla birlikte, yanlış yaşam tarzı, sürekli kilo alıp verme veya aşırı yorgunluk gibi faktörlerin de etkisi olabilir. Bu sorunun çözümü için estetik operasyonlar yapılmakta ve kırışıklık karşıtı kremler kullanılmaktadır. Ancak bu yöntemler, kırışıklıkların gelecekte yeniden ortaya çıkmasını engellemeyebilir. Temelde, bu bölgede bulunan kas yapısının sıkılaştırılması, sorunu daha pratik ve masrafsız şekilde çözmemize yardımcı olabilir. Göz altı kırışıklıkları için egzersiz hareketleri aşağıdaki gibidir.

Egzersizler

  • İlk harekette, şakak kısımlarına iki elinizle baskı uygulayarak hafifçe yukarı itin. Bu pozisyonda gözlerinizi hızlı hızlı açıp kapatın. 15 tekrardan 4 set yapın.
  • Gözleriniz kapalı bir şekilde kaşlarınızı yukarıya kaldırın. Bu pozisyonda göz kapakları ve kaşlar arasında gerilim meydana gelecektir. 1 dakika böyle bekleyin. Bu hareketi de 4 kez tekrar edin.
  • Yine kaşlarınızı yukarı kaldırın, ancak bu sefer gözler açık ve göz kapağı da yukarıya baskı yapacak şekilde açık pozisyonda bulunsun.
  • İşaret parmağınız ve orta parmağınız ile gözlerinizi açın ve gerdirin. Bu şekilde 45 saniye kadar bekleyin ve tekrar gevşetin. Parmaklarınız birbirine dönük V şeklini almış olacak.
  • Son olarak gözlerinizi geniş bir şekilde açarak tekrar kapatın. Bu hareketi 15 tekrardan 3 set yapın.

Egzersizlerin Faydaları Nelerdir?

Göz altı kırışıklıkları için egzersizler, zamanla yıpranan kas yapısının sıkılaşmasını sağlayacaktır. Ancak burada kişinin genetik yapısı, beslenme şekli, alkol ve sigara gibi alışkanlıkları ve kullandığı makyaj malzemeleri de önemli rol oynamaktadır. Egzersizler, bu etkenlerden ve yaşa bağlı olarak meydana gelen kırışıklıkların giderilmesinde yardımcı olacaktır. Ayrıca güneşin keskin olduğu saatlerde güneş gözlüğü kullanmanız, gözlerinizi kısmamanızı sağlayarak ekstra kırışıklık oluşumunun önüne geçebilir. Aynı zamanda bu egzersizler sayesinde daha dikkat çekici bakışlara sahip olabilirsiniz.Sağlıkla kalmanız dileğiyle. Güzel gülüşler sizlerle olsun.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

soru

Akay

18 Mayıs 2024 Cumartesi

Merhaba ben çok kahkaha atan biriyim. Kahkaha göz kırışıklığına nasıl bir etkisi var. Beni aydınlatırsanız çok sevinirim iyi çalışmalar dilerim

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Merhaba Akay,

Kahkaha, yüz kaslarını çalıştırdığı için zamanla göz çevresinde ince çizgilere ve kırışıklıklara sebep olabilir. Ancak kahkahanın ruh sağlığı üzerindeki olumlu etkilerini de göz ardı etmemek gerekir. Düzenli cilt bakımı ve nemlendirici kullanarak bu kırışıklıkları minimize edebilirsiniz. Ayrıca, güneş koruyucu kullanmak da göz çevresindeki kırışıklıkların artmasını engelleyebilir. Kahkahanızın tadını çıkarmaya devam edin, çünkü gülmek sağlıklıdır!

İyi çalışmalar dilerim.

2. Cevap
cevap

Aydın

Merhaba, göz kırışıklığı göz çevresindeki kasların çok fazla kasılıp, bırakılması ile zayıflayan, çok fazla gülme ve ağlama gibi nöro sempatik sinirleri devre dışı bırakarak er çekimine karşı güçsüz kalma gibi durumlar ile meydana gelir. Bunun için cilt gerdirici ve göz kaşlarını besleyici kremler kullanabilirsiniz.

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Gülünce Göz Altı Torbaları

Gülünce Göz Altı Torbaları

Haber Bülteni

Güncel

Göz Altı Kararması Nedenleri?

Göz Altı Kararması Nedenleri?